Dwa zwycięstwa TOYOTY GAZOO w ciągu weekendu

Zespoły TOYOTY GAZOO mają za sobą bardzo udany weekend – drużyny zajęły miejsca na podium w dwóch wyścigach Mistrzostw Świata FIA (WEC i WRC).
Wrc Wales Win 01

Zwycięstwa w Japonii i Walii

Zespół TOYOTY GAZOO Racing zwyciężył w 6-godzinnym wyścigu Fuji w Japonii, w drugiej rundzie WEC. W ten sam weekend Ott Tänak zdobył maksymalną liczbę punktów w Rajdzie Wielkiej Brytanii w Walii, w ramach Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC) FIA.

Wec Fuji Win 02

Przekonujące zwycięstwo na torze Fuji

Sébastien Buemi, Kazuki Nakajima i Brendon Hartley w Toyocie TS050 HYBRID z numerem 8 wystartowali z pierwszego miejsca i utrzymali pierwszą pozycję do końca, z kolei Toyota z numerem 7, prowadzona przez Mike'a Conwaya, Kamui Kobayashiego i José Maríę Lópeza zajęła drugie miejsce. Obie załogi mają obecnie taką samą liczbę punktów. Następny wyścig odbędzie się 10 listopada w Szanghaju.

To siódma wygrana zespołu na torze Fuji w ciągu ostatnich ośmiu lat. TOYOTA GAZOO Racing prowadzi w klasyfikacji drużynowej WEC, mając 35 punktów przewagi nad zespołem Rebellion.

Wrc Wales Win 02

Świetny wyścig w północnej Walii

Ott Tänak odniósł szóste zwycięstwo w tym sezonie, wykręcając najszybszy czas na Power Stage w Toyocie Yaris WRC. Zespół Toyoty prowadził od początku do końca rajdu – na początku pierwszy był Kris Meeke, ale z czasem Ott Tänak przejął prowadzenie. Meeke zajął czwarte miejsce, zdobywając cenne punkty dla zespołu rajdowego TOYOTY GAZOO, który traci osiem punktów do lidera w mistrzostwach producentów.

Zespół przygotowuje się teraz do następnego wyścigu, Rajdu Hiszpanii, który rozpocznie się 24 października.

Walka o mistrzostwo

Przed drużynami pozostało sześć rund w mistrzostwach WEC i dwie rundy w WRC. Zespoły TOYOTY GAZOO Racing dążą do zwycięstwa w obu mistrzostwach, ale jak wiadomo – nic nie jest pewne do ostatniego odcinka ostatniego okrążenia.