Zespół Toyoty GAZOO Racing zwycięża w Rajdzie Finlandii

Ekipa TOYOTY GAZOO Racing World Rally Team, prowadzona przez kierowcę Otta Tänaka, wygrała najszybszy wyścig w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata – Rajd Finlandii. Zespół zdobył pierwsze miejsce już trzeci raz z rzędu. W 2017 r. zespół Toyoty ustanowił na tej trasie rekord, zajmując dwa miejsca na podium – w tym roku udało im się powtórzyć ten wyczyn, również po raz trzeci z rzędu.
Toyota Gazoo Racing Finland 01

Tänak jedzie po zwycięstwo

Wyścig był ekscytujący i szybki, z intensywną rywalizacją, która toczyła się między kolegami z drużyny. Tänak wyszedł na prowadzenie, do ostatniego dnia rajdu zachowując przewagę 16,4 sekundy. W pierwszym z czterech ostatnich etapów zwiększył przewagę do 20 sekund i zdobył pierwsze miejsce na podium – to jego 200. wygrany etap w WRC (a także 120. wygrany etap w Yaris WRC i 50. etap w tym sezonie).

Toyota Gazoo Racing Finland 02

Zespołowy wysiłek

Znakomicie spisał się także pilot, Martin Järveoja, pomagając Tänakowi ustanowić najlepszy czas w kończącym rajd etapie Power Stage – Tänak wyprzedził rywala o 0,7 sekundy i ostatecznie zdobył maksymalne 30 punktów. Jego przewaga w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata zwiększyła się do 22 punktów.

Toyota Gazoo Racing Finland 03

Oba zespoły Toyoty stanęły na podium

Tänak i Järveoja nie byli jednak jedynymi zawodnikami Toyoty, którzy stanęli na podium. Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila zajęli trzecią lokatę – to ich pierwsze miejsce na podium w tym sezonie.

Kolejny rajd odbędzie się w dniach 22-25 sierpnia w Niemczech. Rajd Niemiec to praktycznie trzy rajdy w jednym: kręte drogi przez winnice Zell (Mosel), niezwykle trudna trasa przez poligon wojskowy Baumholder i szybkie wiejskie drogi w regionie Saarland.